Stezka korunami stromů

Zpět

Stezka korunami stromů

Do Janských Lázní v jihovýchodní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, by se měli vypravit všichni, kteří se chtějí nádhernou krajinou pokochat opravdu z výšky.

Více než 1,5 kilometru dlouhá Stezka korunami stromů provede návštěvníky druhově pestrým lesem Krkonoš, a to od jeho kořenů až po samotné vrcholky. Centrem stezky je majestátní, 45metrová věž, ze které se otevírají pohledy na velikány, staré až 150 let, v jejím podzemí s naučným centrem je pak možné prohlédnout si také spletitou síť kořenů. Komu se z vrcholku věže nechce sestupovat po svých, může se dolů svézt 50metrovým tobogánem.

Součástí stezky je šest zastavení s celou řadou informačních a zábavně pojatých tabulí i adrenalinové prvky, k dispozici jsou ale také exkurze s průvodcem. Komu by při výstupu do korun stromů, který hravě zvládnou i lidé na vozíčku, vyhládlo, může se občerstvit v místní restauraci, nechybí ani obchod se suvenýry.

Kdo přijede do Janských Lázní autem, může zaparkovat na jednom z několika parkovišť, z toho centrálního u lanovky je to sem asi kilometr dlouhá příjemná procházka po zelené turistické značce. Jezdí sem ale také autobus.